USB BELLEK

USB BELLEK

Bilgisayarlarımız her geçen gün içerisinde bulundurduğumuz bilgilerin depolanması konusunda farklılıklar sunmaktadır. Usb bellek de bu açıdan sunulan bir icattır. Depolama olarak bilgisayarlarımız içerisinde bulundurduğumuz bilgilerin aktarılması bazen sorunlar yaratmaktadır. Örneğin çizmiş olduğunuz bir projenin sunum için taşınması ya da hazırladığınız bir video montajının aktarılması konusunda bir takım zorluklarla karşılaşmaktayız. Ayrıca bu nedenlerle üretilen usb bellek tasarımları üretilerek artık anahtarlıklara bile uyumlu halde getirilmiştir.

 Mail ile gönderimlerin sınırlı olmasından tutun; upload platformlarının ücretli olmasına hatta internet sağlayıcılarının upload hızlarının düşük olması bile bizlere birçok sorun yaratmaktadır. Bu nedenle bu tür ihtiyaçlar taşınabilir yığın depolama aygıtlarının üretilmesi ve usb bellek de günlük hayatta sıkça kullanılan bir ürün olmasına yol açmıştır. Firmamız içerisindeki usb bellek kategorisi içerisinde her türlü ihtiyacınıza özgü belleği satın alabilirsiniz.

Usb bilgisayar girişlerindeki bir arabirim aygıtıdır. Usb bellekler ise bu arabirim aygıtlarının bilgisayar bağlantılarına harici depolama birimi olarak kullanılması için ilk somut buluşu 1994 yılında İntel içerisinde çalışmalarını sürdüren Ajay Bhatt yapmıştır. Sonrasında yapılan geliştirmeler ile usb arabirim depolama aygıtları günlük hayatta kullanılabilir bir hale gelmiştir. Gün içerisinde kullanım imkanlarının artması ile birlikte usb bellek kapasiteleri de artmaya başlamıştır. Öncelikle 1gb, 2gb, 4gb gibi boyutlara ulaştırılabilirken teknolojinin geliştirilmesi ile birlikte bu boyutlar 1tb büyüklüğüne kadar erişmiştir. Ayrıca usb bellek tasarımları da birçok farklı kullanım alanları ile günlük hayatınıza adapte edilebilmektedir.

Kullanım alanı olarak okulda sunum yapmak isteyen herhangi bir öğrenci ya da öğretmen, dosyalarını paylaşabilmek için arkadaşlarına veren herhangi bir insan olarak düşünebilirsiniz. Ayrıca CD ve DVD’lerden farklı olarak yüklemiş olduğunuz dosyaları da silip tekrar kullanabilme imkanı da sunmaktadır. Usb bellek yazma hızlarının da artmasıyla birlikte Usb 3,0 teknolojisiyle birlikte 2,0 daki 480mbp/s deki yazma hızının 5 Gbp/s kadar çıkması ile de usb bellek artık günümüzün harici bir ansiklopedisi halini de almaktadır.

Usb bellek fiyatları da artık günlük kullanımlar için oldukça uygun fiyatlarla sunulmaktadır. Usb bellek fiyatları çokça değişiklik gösterse de artık çok uygun fiyatlarla satışa sunulabilmektedir. Usb bellek tasarımları da bu sebeplerden ötürü çok değişik şekillerde üretilip kullanılabilir hale gelmiştir.

USB Bellek Kategorisine Buradan Ulaşabilirsiniz.

Whatsapptan Gönder
1
Yardıma mı ihtiyacın var?
Merhaba ürünleriniz hakkında bilgi almak istiyorum