Tampon Baskı

Tampon baskı genel olarak bilinen tanımı, serigraf baskının ulaşamadığı kavisli, düz, buruşuk yüzeylereyüksek çözünürlük ile baskı yapılmasını sağlamaktadır. Bu baskılar golf topu, kalem, çakmak gibi küçük detaylar gerektiren malzemeler üzerine yapılmaktadır. Baskı tamponu nesneüzerine baskı uygulanması için klişe üzerine kaplanan mürekkep bıçak tarzı keskin bir alet yardımı ile sıyrılır.Bu sırada baskı tamponunda bulunan mürekkep nesneye işlenir. İlk olarak mekanik ped yardımı ile endüstiriyel uygulama yardımı ile İsviçrede saat kadranlarını basmak amacı ile yapılmıştır. Bu baskı türünde kullanılan 0,20 ile 0,30 mikron derinlikleri arasında değişkenlik gösteren metal malzemelerin oyulması ile oluşturulmuş kalıplara klişe adı verilmektedir. Klişe, basılacak görüntünün ürüne geçişini sağlayan bir araçtır. Klişeler, uzun süre kullanılmış ve çeşitli baskı yöntemlerinde kullanılmıştır. Görüntü ahşap veya metal bir etiket üzerine farklı yöntemler ile uygulandıktan sonra mürekkep ile sıvama işlemi yapılır. Tampon baskı makinesi yardımı ile klişe yüzeyi temizlendikten sonra mürekkep sadece çukur alanlar içerisinde kalır ve ürünün üzerindeki görüntü slikon aracılığı ile basılır.

Tampon Baskı Uygulanan Ürünler

Tampon baskı yönteminin uygulanamadığı ürün neredeyse hiç yok denecek kadar azdır. Gündelik yaşantımızda kullandığımız bütün eşyaların çoğunda bu baskı yöntemi ile karşılaşılması mümkündür. Bu baskı yöntemi, kalem, anahtarlık, termos, masa saatleri, çakmaklar, şişeler, kalemlikler, çakmaklar, masa saatleri ve daha bir çok ahşap ve plastik promosyon ürünlerinde oldukça fazla kullanılmaktadır. Tampon baskı için hazırlanan klişeler, yazı ve resimlerin üzerlerine  doldurulark yada oyularak uygulanan ürünlerdir. Bu sayede en zorlu yüzeylerde bile kolay bir şekilde uygulama yapılır. Aynı zamanda uygulanan ürüne zarar verme ihtimali minimum seviyelerde tutulur. Günümüzde Tampon baskı uygulanan ürünler farklı boyutlarda silikonlar kullanılarak metal klişede bulunan baskıyı eğimli, çukur, bombeli, düz eminlere aktarmak amacı ile kullanılır.

Tampon Baskı Fiyatları

Tampon baskı fiyatları üzerlerine uygulanan tasarım, logo, resim yada ebatlara bakılarak değişkenlik göstermektedir. Ancak uygun fiyat politikamız sayesinde müşterilerimize daha ucuza mal etme imkanı sağlamaktayız. Kaliteli ve hızlı üretim yapmamız sayesinde oldukça fazla talep gören firmamız, kolayca silinebilme sorununa karşı önlem alabilmek amacı ile dayanıklılık kazandıracak hammaddelerden yararlanılarak ürün ortaya koymaktayız. Böylece yapılan baskı işlemi ile hem ürünler tahrip olmaz hemde ürün yaşamaya devam ettiği sürece üzerinde oluşacak tahribatlar sonucu silinmeler en az seviyelerde karşılaşılır. Bu sayede dışarıdan bakıldığında estetik görünüm kaybolmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapptan Gönder
1
Yardıma mı ihtiyacın var?
Merhaba ürünleriniz hakkında bilgi almak istiyorum